| Magnetische Eigenschappen | matig me |
|---|---|
| Corrosieweerstand | Laag |
| Type | LEGERINGSstaal |
| Hittebehandeling | Vereist |
| Dichtheid | Hoog |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
|---|---|
| Weldability | Moderate |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Carboncontent | 0.05% - 2.0% |
|---|---|
| Surface | Bright,black |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Materialtype | Alloy Steel |
| Dimensions | Customzied |
|---|---|
| Materialtype | Alloy Steel |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Specification | BV, SGS |
| Cijfer | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| Staalkwaliteit | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| Tolerantie | ±1% |
| Legering of niet | Is legering |
| Sollicitatie | Structurele staalstaaf |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Thickness | 3~200mm |
| Grade | Inconel 600 601 625 800 800ht 800H 901 925 926 718 |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
| Specification | BV, SGS |
| Surface | Bright,black |
| Meltingpoint | 1425 - 1540 °C |
|---|---|
| Thickness | 3~200mm |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
| Dimensions | Customzied |
| Product | Inconel 600 Alloy Steel Plate Sheets |
| Tensilestrength | 600 - 1200 MPa |
|---|---|
| Specification | BV, SGS |
| Packages | In Bundles With Waterproof Material |
| Yieldstrength | 350 - 1000 MPa |
| Thickness | 3~200mm |
| Materiaal | Inconel 713 600 601 617 625 690 de 718 nikkel-Gebaseerde van de de bardraad van het legeringsstaal p |
|---|---|
| Type | van het de Buisblad van de legeringsbar de Draadrol |
| Rang | de legering van de nikkelbasis |
| Vorm | blad/strook/pijp/wrie/bar/ect |
| standaard | UNS, DIN, ASTM, SAE, ISO, ASME |